Jesień w parku i w lesie


W ubiegłym tygodniu dzieci poznawały drzewa, które można spotkać w polskich lasach i parkach, rozpoznawały, nazywały liście oraz owoce charakterystyczne dla wybranego gatunku drzew. Jeże tworzyły prace plastyczne: odbijały liście w barwach jesieni na czarnej kartce, tworzyły kompozycje z bibuły i spryskiwały wodą tworząc barwną kompozycje jesiennego obrazu.

„Kodowanie na dywanie”- mimo, iż nie mamy dywanu poradziliśmy sobie z kodowaniem na podłodze przy pomocy taśmy. Dzieci szukały drogi liścia do Pani Jesieni oraz wykonywały słowne instrukcje np.”połóż kasztan na polu 2B”.
Programowanie to rozwijanie u dzieci miękkich kompetencji umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, ćwiczenie skupienia uwagi i słuchania ze zrozumieniem.

W piątek dzieci celebrowały Światowy Dzień Drzewa, z tej okazji dowiedziały się dlaczego drzewa są tak istotne w naszym życiu, dlaczego należy o nie dbać oraz jakie korzyści czerpie człowiek z ich sadzenia. Jeże doświadczały pracy zespołowej, dzieliły się obowiązkami, rozmawiały ze sobą i przedstawiały w formie rysunku zdobyte informacje na plakacie. Na podsumowanie wspólnymi siłami zasadziliśmy drzewko owocowe w naszym ogrodzie.