Kim będę


Kim będę, gdy dorosnę?

Drodzy Rodzice!

Miniony  tygodni „Misie” rozpoczęły od spotkania  z wyczekiwanym gościem.  Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione,  kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja. Za prezenty „Misie” odwdzięczyły  się piosenką pt: „Mikołaj”.  Mikołaj zachęcał dzieci do zjadania posiłków, warzyw, owoców i  słuchania rodziców. Spotkanie z Mikołaje przyniosło wiele radości.

W minionym tygodniu, dzieci uświadamiały sobie, jak różne zawody wykonują ludzie. Podczas zajęć na temat zawodów kucharza, piekarza i cukiernika dzieci przypomniały sobie, jak wygląda piramida żywienia i dlaczego warto jeść zdrowe produkty (wpływa to na nasze samopoczucie i zdrowie). Miały okazję przygotować pierniczki świąteczne– uczyły się wałkować, mieszać, ugniatać, wycinać, lepić. Poznając pracę krawca, krawcowej, ćwiczyły sprawność manualną, m.in. podczas dorysowywania brakujących połówek ubrań.

We współczesnym świecie na dzieci czyha sporo zagrożeń. Rzeczy, które dla dorosłych są nieszkodliwe lub jedynie w niewielkim stopniu zakłócają funkcjonowanie, napotkane w dzieciństwie mogą negatywnie wpłynąć na całe późniejsze życie. Telewizja ma negatywny wpływ na rozwój fizyczny, społeczny i umysłowy dziecka. Podobnie częste, niekontrolowane korzystanie z komputera czy tabletu. Nawet wiele zabawek, określanych mianem edukacyjnych, tak naprawdę zabija w dziecku kreatywność. Są to drogie zabawki, które służą zwykle jednej, określonej czynności, dlatego bawiąc się nimi, dziecko nie ma przestrzeni, by rozwijać swoją wyobraźnię. Inne zabawki hałasują i świecą, co wpływa negatywnie na koncentrację i może powodować ból głowy. Sposób wychowania wynika z postanowień podejmowanych przez  opiekunów, dlatego tak ważne jest, by takie decyzje były podejmowane świadomie.