Listopadowe wspomnienia

Listopadowe wspomnienia

Drodzy Rodzice!

Początek listopada to czas wspominania tych, którzy odeszli.

W przedszkolu także rozmawialiśmy o zmarłych członkach rodziny, o tym, w jaki sposób możemy ich wspominać. Dzieci robiły książeczkę i opowiadały o swojej rodzinie.

Uczyliśmy się globalnego czytania wyrazów mama, tata, brat, siostra i prawidłowego nazywania innych krewnych. „Misie” dowiedziały się, jakich przedmiotów używali na co dzień ich dziadkowie i przypominały sobie nazwy współczesnych urządzeń. Poznały zasady korzystania z urządzeń elektrycznych, dowiedziały się, że dzieciom wolno posługiwać się nimi wyłącznie pod opieką dorosłych,  że mają zakaz dotykania urządzeń elektrycznych mokrymi rękami, wkładania do gniazdka elektrycznego przedmiotów innych niż wtyczka, dotykania uszkodzonych wtyczek, gniazdek i włączników, trzymania za kabel, a nie za wtyczkę podczas wyciągania z gniazdka. Dowiedziały się także, że o każdej awarii muszą poinformować dorosłych.

Dzieci opowiadały, przy jakich obowiązkach domowych pomagają.

Dzieci poznały zabawę do piosenki Mam chusteczkę haftowaną oraz wiersz Fotografie Joanny Papuzińskiej. Bawiły się w „Chodzi lisek”, „Głuchy telefon”, „Pomidor”  i „Ojciec Wirgiliusz”.